Španělský ostrov Menorca je okouzlujícím místem ve Středozemním moři a turisty láká na své přírodní krásy a historii. Ostrov vás uchvátí svou panenskou přírodou, světlými plážemi, azurovým mořem a romantickými zálivy. Na Menorce prožijete poklidnější dovolenou než na Mallorce nebo ve velkých letoviscích Španělska.


Ukázat nabídku levných zájezdů na Menorcu


Co říkají ti, kdo již Menorcu navštívili?

Na Menorcu se pořádají dotované zájezdy pro seniory 55+, takže dovolená vyjde za zlomek ceny. Týdenní zájezdy na ostrov se konají v jarních a podzimních měsících, kdy panují příjemné teploty. Senioři jsou ubytováni v luxusních hotelech s polopenzí a v blízkosti pláže.

Chci taky na Menorcu

Dovolená pro seniory

Dovolená na Menorce je cenově dostupná i pro početnější rodiny, zvlášť pokud si počkají na last minute akci. I my jsme kupovali zájezd na Menorcu na poslední chvíli a ušetřili jsme spoustu peněz, takže jsme si mohli vzít na ostrov větší kapesné. Děti si užily koupání v moři a v aquaparku, manželka nákupy v hlavním městě Mahon a já potápění.

Chci taky na Menorcu

Dovolená pro rodiny s dětmi

Co očekávat od dovolené na Menorce?

Nevíte co očekávat od dovolené na ostrově Menorca? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
80%
Pláže:
85%
Atmosféra:
82%
Noční život:
70%
Kultura:
70%
Celkové hodnocení:
77%

Ukázat nabídku levných zájezdů na Menorcu


Last minute Menorca je žádanou verzí zájezdu, kterou turisté často kombinují s pobytem all inclusive. Je to pro pohodovější prožití zaslouženého volna bez starosti o jídlo a pití.

Co stojí na Menorce za návštěvu?

Dobrodružné povahy se mohou vydat kolem pobřeží Menorcy pěšky po výborně značené „Stezce koní“ dlouhé 200 km, která vznikla ve středověku kvůli ochraně ostrova. Na Menorce se zachovaly památky z prehistorického období, jako jsou megalitické stavby, pohřební komory a obranné věže. Za pozornost stojí největší přírodní přístav světa v městě Mahon a historické jádro městečka Ciutadella s katedrálou a paláci.

Koupání a pláže

Menorca se pyšní desítky kilometrů úchvatných a naprosto odlišných pláží. Jižní pobřeží je posázeno nádhernými bělostnými plážemi s bohatou nabídkou vodních sportů, severní pobřeží je lemováno barevnými plážemi s hrubým pískem. Vyplatí se pronajmout si auto a projet nejvěhlasnější pláže ostrova. Proslulá je turistická pláž v letovisku Arenal d‘en Castell nebo přírodní pláže Cala Tortuga či Pregonda.

Zábava a sport

Dovolená na Menorce nemusí být pouze o odpočinku na pláži. Co takhle si zasportovat? Můžete prozkoumat značené cyklostezky, zahrát si golf, projet se na koni nebo se potápět k bohatému podmořskému světu. Ani o zábavu nebudete ochuzeni. V hlavním městě to tepe životem a v menších letoviscích nechybí centrum s kavárnami, restauracemi a obchůdky.

Levné ubytování Menorca – hotely se stravováním

Španělsko a jeho ostrovy jsou cenově dostupné a zvláště Menorca vychází vcelku levně. Ubytovat se můžete v hotelech s polopenzí, plnou penzí nebo s all inclusive službami, takže se nemusíte celý pobyt o nic starat. Na vás zbývá milá povinnost užít si dovolenou plnými doušky!


Ukázat nabídku levných zájezdů na Menorcu


Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.