Španělská Costa Blanca má romantické přízvisko „Bílé pobřeží“, které vystihuje barvu pláží v této středomořské oblasti. Pobřeží Costa Blanca přechází z písčitých a oblázkových pláží ve strmé mořské útesy a skály, mezi nimiž jsou schované zátoky. V této oblasti nechybí živá městečka s možností zábavy na pobřežních promenádách.


Ukázat nabídku zájezdů na pobřeží Costa Blanca


Co říkají ti, kdo již Costa Blancu navštívili?

Pobřeží Costa Blanca nezklame žádnou zamilovanou dvojici. Stojí za to udělat si výlet do vnitrozemí, kde se nacházejí krápníkové jeskyně, ruiny arabských hradů a malé vesničky s bílými domky. Zázemí páry naleznou v přímořském letovisku Denia, jemuž dominuje hora Montgó a středověký hrad s archeologickým muzeem.

Chci taky na Costa Blancu

Dovolená pro zamilované

Jelikož jsme početná rodina, hledali jsme zájezd v last minute akci. Nakonec jsme si vybrali dovolenou v Costa Blanca, kam jsme v červenci odletěli. Cestovní kancelář nás dopravila do letoviska Benidorm, které chrání hory, takže tu takřka nefouká. V této lokalitě se zabavili nejen děti, ale i my dospělí.

Chci taky na Costa Blancu

Dovolená pro rodiny s dětmi

Co očekávat od dovolené na pobřeží Costa Blanca?

Nevíte co očekávat od dovolené na pobřeží Costa Blanca? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
92%
Pláže:
85%
Atmosféra:
90%
Noční život:
85%
Kultura:
80%
Celkové hodnocení:
86%

Ukázat nabídku zájezdů na pobřeží Costa Blanca


Last minute Costa Blanca je žádanou verzí zájezdu, kterou turisté často kombinují s pobytem all inclusive. Je to pro pohodovější prožití zaslouženého volna bez starosti o jídlo a pití.

Co stojí na Costa Blanca za návštěvu?

Na Costa Blanca jsou rozesety strážní věže, které připomínají doby pirátů. Z městeček láká turisty Alicante s renesanční katedrálou sv. Mikuláše a barokním kostelem ve staré části města. Nádherný výhled na zátoku se vám otevře z nedalekého kopce Benacantil s hradem svaté Barbory.

Přírodní krásy spatříte v parcích Lagunas de La Mata nebo El Hondo a jako v arabském světě si budete připadat v lázních v Elche. Oblíbeným výletním místem je město Murcia s náměstím s katedrálou a změtí úzkých uliček.

Koupání a pláže

Costa Blanca má dlouhé pláže s veškerým servisem, ale i opuštěné zátoky mezi skalami. Ve městě Alicante se rozprostírá čistá městská pláž s pozvolným vstupem do moře, z níž budete mít krásný výhled na strmou skálu s hradem Castillo Santa Bárbara. Oblíbenou pláží je písečná pláž La Mata, vzdálená 5 až 7 minut autem z Alicante. Udržované pláže najdete v letovisku Denia s živou pobřežní promenádou.

Zábava a sport

Obchůdky, restaurace, kavárny a bary tvoří centrum každého městečka a letoviska a lemují pobřežní promenády podél pláží. V městečku Denia se pravidelně konají slavnosti s býky v ulicích, průvody v krojích a různé koncerty. Mezi nejživější letoviska patří Benidorm se zábavními centry, kde budou spokojeni mladí lidé i celé rodiny. Ze sportu bývá v hlavní sezóně v kurzu golf, tenis, turistika, jízda na koni, šnorchlování a různé vodní sporty.

Levné ubytování v Costa Blanca – soukromé apartmány, rekreační domy, hotely

Až si budete zařizovat dovolenou na Costa Blanca, určitě narazíte na možnosti levného ubytování v soukromých apartmánech, rekreačních domech a dvouhvězdičkových hotelích s nabídkou stravování. Levné ubytování odpovídá evropským standardům a rozhodně budete mile překvapeni jeho úrovní.


Ukázat nabídku zájezdů na pobřeží Costa Blanca


Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.