Španělská oblast Mar Menor na pobřeží Costa Cálida nepatří mezi běžné turistické destinace Čechů, a přitom po dovolené v tomto letovisku budete jako znovuzrození! Na vaše tělo a psychiku pozitivně zapůsobí sluneční svit a léčivá voda s bahnem, o jejíchž blahodárných účincích se ví již od nepaměti. I když tato oblast není tolik známá, najdete ji v nabídce několika cestovních kanceláří a dokonce i v last minute nabídkách.


Ukázat nabídku zájezdů do oblasti Mar Menor


Co říkají ti, kteří již Mar Menor navštívili?

Mar Menor je nazýváno jako španělské „Mrtvé moře“ a pobyt v této lokalitě je vhodný zejména pro seniory. Ti mohou využít pobytů 55+ za zlevněnou cenu, která je z části dotovaná Evropskou unií. V Mar Menor si mohou vyléčit onemocnění dýchacích cest, revmatismus, artrózu, záněty, nervové choroby a nemoci spojené s pohybovým aparátem. Více o problematice na dovolená 55+.

Chci taky do Mar Menor

Dovolená Mar Menor 55+ pro seniory

Pokud je vaše dítě často nemocné, vezměte ho na dovolenou do Mar Menor, jako jsme to udělali my. Synovi se zlepšilo astma a zbavil se dlouholetého ekzému. Největší legraci měl náš syn z toho, když jsme ho pomazávali léčivým bahnem. Pláže tu jsou písečné, vstup do moře pozvolný, hladina klidná a hloubka malá, takže si náš syn koupání v léčivé vodě užil.

Chci taky do Mar Menor

Dovolená pro rodiny s dětmi

Co očekávat od dovolené v oblasti Mar Menor?

Zarezervovali jste si zájezd do oblasti Mar Menor a zajímá vás, na co se můžete těšit? Více prozradí náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více můžete očekávat od dané kategorie.

Pro rodiny s dětmi:
95%
Pláže:
100%
Atmosféra:
85%
Noční život:
70%
Kultura:
70%
Celkové hodnocení:
84%

Ukázat nabídku zájezdů do oblasti Mar Menor


Co stojí v oblasti Mar Menor za návštěvu?

Dovolená v Mar Menor nemusí být pouze o léčebných koupelích. Zavítat můžete do klidného městečka San Pedro del Pinatar s kostelíkem San Pedro a salinami v bezprostřední blízkosti, do malého rybářského městečka Los Alcázares se stopami arabského vlivu nebo do vesničky Cabo de Palos s majákem z poloviny 19. století.

V blízkém okolí Man Menor se nachází regionální park Salinas de San Pedro del Pinatar s plameňáky, písečnými dunami a průzračnou vodou, a regionální park Calblanque s nádhernými plážemi mezi skalami.

Koupání a pláže

Mar Menor je přirovnáváno k velkému rybníku se slanou vodou, který vznikl uzavřením laguny písčitým pruhem země. V jeho bezprostřední blízkosti se nalézá otevřené Středozemní moře s vlnami a písečnými i oblázkovými plážemi. Bez nadsázky se dá říct, že máte dvě moře vedle sebe. Pokud se ubytujete ve středisku La Manga, budete mít obě „moře“ na dosah.

Zábava a sport

Ten pravý dovolenkový ruch si užijete ve středisku La Manga, v němž nechybí hotelové komplexy, obchodní centra, restaurace, kavárny a diskotéky. Zahrát si tu můžete golf nebo si vyzkoušet potápění až do 7 metrové hloubky. Při dobrých povětrnostních podmínkách si na své přijdou surfaři a milovníci plachtění.

Oblíbené oblasti Mar Menor

  • La Manga – ubytování na úzkém pásu země, které je omýváno Středozemním mořem a léčivým slaným jezerem
  • Mas Menor – v nabídce například u cestovní kanceláře Fisher
  • Mar de Cristal

Levné ubytování Mar Menor – hotely, rekreační domy, apartmány

V oblasti Mar Menor stojí stovky hotelů, rekreačních domů a apartmánů, v nichž seženete ubytování za každou cenu. Pokud ale preferujete levné ubytování, můžete využít last minute akce nebo si vybrat skromnější ubytovací kapacity v blízkosti pobřeží či center středisek.


Ukázat nabídku zájezdů do Mar Menor


Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.