Španělská Formentera je nejmenším ostrovem Baleárského souostroví a perlou Středomoří. Turisty okouzlí panenská příroda, malebné vesničky, přívětiví obyvatelé a pláže jako z Karibiku. Pobyt na Formenteře vás nemusí vyjít ani příliš draho, zvlášť při využití last minute akce.


Ukázat nabídku zájezdů do Španělska


Co říkají ti, kdo již Formenteru navštívili?

Ostrov je jako stvořen pro zamilované dvojice. Pobřeží lemují romantické útesy, které přecházejí v bílé pláže, letoviska vábí k poklidným procházkám a hlavní město Sant Francesc de Formentera láká k poznání starého centra. Pokud dvojice zatouží po dobrodružství, může vyzkoušet vodní sporty nebo se vydat na cyklistický výlet.

Chci taky na Formenteru

Dovolená pro zamilované

Dovolená na Formenteře dopadne na jedničku i s malými dětmi. Přesvědčili jsme se o tom letošní léto. Letadlem jsme přistáli na ostrově Ibiza a dál pokračovali trajektem na ostrov. Ubytováni jsme byli na kraji hlavního města, odkud to bylo blízko do centra a na písečnou pláž. Jeden den jsme si půjčili auto a navštívili nejkrásnější pláže ostrova.

Chci taky na Formenteru

Dovolená pro rodiny s dětmi

Co očekávat od dovolené na ostrově Formentera?

Zarezervovali jste si zájezd na ostrov Formentera a zajímá vás, na co se můžete těšit? Více prozradí náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více můžete očekávat od dané kategorie.

Pro rodiny s dětmi:
85%
Pláže:
92%
Atmosféra:
90%
Noční život:
65%
Kultura:
65%
Celkové hodnocení:
79%

Ukázat nabídku zájezdů do Španělska


Co stojí na Formenteře za návštěvu?

Kdo vstoupí na tento ostrov, nebude z něj chtít odjet. Udělejte si výlet do jeskyně Cova d´en Jeroni staré 3 miliony let, v níž se nacházejí krápníky rozličných tvarů. Jedinečný zážitek z koupání budete mít v jezeru Estany d‘es Peix na severu ostrova, který je součástí přírodního parku Ses Salines.

Při poznání ostrova byste neměli vynechat maják Far de la Mola, odkud je úchvatný pohled na západ slunce. Zajímavostí Formentery je megalitická hrobka Ca Na Costa, větrné mlýny a římská cesta Camí Romà.

Koupání a pláže

Formenterapláže a moře jako z karibských oblastí. Nejoblíbenější pláží je Platja de Ses Illetes na severu s jemným, bílým pískem, dunami a tyrkysově zbarveným mořem. Neoficiální nudistickou pláží je Platja de Llevant s klidnými zákoutími a délkou 1,5 km. V letovisku Es Pujols se rozprostírá pláž Platja d‘Es Pujols se zlatým pískem, pobřežní kolonádou a výhledem na malé ostrůvky. Nejdelší pláží o délce 6 km je Platja de Migjorn s rušnými i poklidnými úseky.

Zábava a sport

Nejživějším střediskem ostrova je Es Pujols s hotely, restauracemi a obchody. V městečku El Pilar de la Mola ve východní části ostrova mohou turisté navštívit hippie trh, který se koná od května do poloviny října na náměstí před kostelem. Na ostrově je nejoblíbenější činností koupání, vodní sporty, cykloturistika a šnorchlování mezi barevnými rybkami.

Levné ubytování Formentera – hotely, rekreační domy, apartmány

Dovolená na Formenteře vás nezklame v žádném ohledu. Výborné zázemí naleznete v hotelech, apartmánech a rekreačních domech. Na ostrově seženete jak levnější, tak luxusní ubytování.


Ukázat nabídku zájezdů do Španělska


Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.