Costa del Sol znamená v překladu „Slunečné pobřeží“, a skutečně si toto pojmenování zaslouží. V této španělské oblasti Andalusie svítí slunce 300 dní v roce a po celý rok tu panují příjemné teploty. Dovolená v Costa del Sol bude okouzlující a nadchnou vás dlouhé písečné pláže, čistá azurová voda, španělská kuchyně a přívětiví obyvatelé.


Ukázat nabídku zájezdů na Costa del Sol


Co říkají ti, kteří již Costa del Sol navštívili?

Andalusie má rozhodně co nabídnout dětem i jejich rodičům a prarodičům. A dovolená v Costa del Sol nemusí vyjít nijak draze, když si vyhlédnete zájezd v last minute nabídce. Městečka skýtají dostatek zábavy a nádherné jsou výlety do bílých andaluských vesniček. Pláže se pozvolna svažují do moře, takže se tu nebudou bát ani neplavci.

Chci taky na Costa del Sol

Dovolená pro vícegenerační rodiny

Oblast Costa del Sol je romantickým koutem Španělska a nezapomenutelné chvíle ve dvou tu prožije každý pár. S přítelkyní jsme si zakoupili týdenní zájezd do Fuengiroly a upevnili tu náš vztah. Podnikali jsme procházky po okolí a poznávali historii městečka, která sahá až do středověku. Nezapomenutelný byl pro nás výlet do Granady, známou pro svou maurskou minulost.

Chci taky na Costa del Sol

Dovolená pro páry

Co očekávat od dovolené na pobřeží Costa del Sol?

Zarezervovali jste si zájezd na španělské pobřeží Costa del Sol a zajímá vás, na co se můžete těšit? Více prozradí náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více můžete očekávat od dané kategorie.

Pro rodiny s dětmi:
95%
Pláže:
95%
Atmosféra:
90%
Noční život:
100%
Kultura:
80%
Celkové hodnocení:
92%

Ukázat nabídku zájezdů na pobřeží Costa del Sol


Co stojí v Costa del Sol za návštěvu?

Pobřeží Costa del Sol láká nejen na pláže, ale i historická města a zajímavosti. Navštivte tři úchvatná města a vydejte se do Granady s maurským palácovým komplexem Alhambra, Sevilly s nejvyšší gotickou katedrálou a Córdoby s mešitou, jejíž strop podpírá osm stovek sloupů. Pomyslným kulturním centrem je Málaga s římskou pevností Alcazaba a hradem Gibralfaro. Rozhodně si v tomto městě nenechte ujít muzeum slavného malíře Pabla Picassa.

Koupání a pláže

Podél pobřeží Costa del Sol se táhnou kilometry písčitých pláží s pozvolným vstupem do moře a ukrývají se tu malé, takřka zapomenuté pláže s romantickými scenériemi. Řada pláží dostala ocenění modrou vlajkou Evropské unie pro svou kvalitu, čistotu, upravenost a služby. Pláže se svažují do průzračně čistého moře, jež má příjemnou teplotu.

Zábava a sport

Costa del Sol přitahuje turisty i sportovce. Ve vlnách Středozemního moře si můžete vyzkoušet windsurfing, kiting, jízdu na vodním skútru nebo parasailing. Na své si přijdou rovněž milovníci golfu, kteří tu mají k dispozici několik golfových hřišť. Nejvíce zábavy si užijete v živých letoviscích Torremolinos a Benalmadena, v nichž je dostatek zábavních podniků s provozem do brzkých ranních hodin, restaurací, obchodů a kaváren.

Levné ubytování v Costa del Sol – apartmány, rekreační domy i hotely

Španělsko je sice v hlavní sezóně o něco dražší než na jaře či na podzim, na druhou stranu vždy seženete zájezdy v last minute akci, které ubytování výrazně zlevňují. Za přijatelnou cenu naleznete v každém letovisku zázemí v soukromých apartmánech a rekreačních domech v blízkosti pobřeží či center.

Nejoblíbenější letoviska na pobřeží Costa del Sol?

Mezi nejoblíbenější letoviska na pobřeží patří:

  • Benalmadena
  • Marbella
  • Estepona
  • Torremolinos
  • Fuengirola
  • Malaga
  • Mijas Costa

Ukázat nabídku zájezdů na pobřeží Costa del Sol


Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.